Menu
    English

    Versterking en binding van verschillende initiatieven en ontmoetingen op het gebied van gezondheid/ziekte en sociale activiteiten

    In overleg wordt er voor en nader te bepalen werkgebied/regio en scope van activiteiten na analyse gekeken hoe in samenwerking met de vastgestelde doelgroepen door onderlinge uitwisseling van ervaring en activiteiten het effect van ontmoetingen kan worden verbeterd.
    Doel is om vanuit de verschillende invalshoeken (opleidingen en expertise) te kijken wat nodig is om het voor de gekozen doelgroepen interessanter, leuker, mooier en beter te maken om zo vanuit gezamenlijkheid hun eigen situatie te verbeteren.

    Achtergrondinformatie

    Het aanbod van ontmoetingen op diverse fronten is groot, zowel vanuit landelijke organisaties als lokale initiatieven. De organisaties richten zich vooral op specifieke doelgroepen, wat vanuit hun perspectief logisch is. Je kunt nu eenmaal niet de hele wereld helpen.
    Er spelen echter ook overkoepelende factoren mee. Denk aan eenzaamheid, behoefte aan een luisterend oor, hulp voor mantelzorgers, leeftijd (jong of oud),ondersteunende medische hulp en zo zijn er ongetwijfeld meer. Daar ligt een kans om vanuit TPS perspectief naar innovatieve oplossingen te kijken, waar meerdere doelgroepen profijt van hebben.
    In gezamenlijk overleg en analyse worden diverse (doel)groepen benaderd om hieraan mee te werken, waarbij nadrukkelijk wordt aangegeven dat het ook voor de deelnemers iets gaat opleveren. Wat dat precies wordt, dat bepaalt de projectgroep zelf. Het uiteindelijke doel is dan dat vanuit een aantal projectgroepen ook weer samen wordt gekeken waar overeenkomsten en verschillen liggen en hoe de oplossingen samen iets moois en haalbaar vormen.

    Wat levert deze opgave de student op?

    De invalshoeken vanuit de verschillende disciplines met misschien nog aanvulling vanuit aanpalende disciplines als communicatie en marketing geven de student de mogelijkheid om te ervaren hoe mooi het is om vanuit eigen kennis en ervaring bij te dragen aan een passende oplossing die praktisch en haalbaar is, maar niet tot stand was gekomen als dit alleen met eigen studenten was opgepakt.

    Opdrachtgever: 

    Hogeschool Rotterdam

    Voor welke disciplines is deze opgave geschikt:

    Kick-off

    De kick-off zal plaatsvinden op woensdag 9 april tussen 08:30-12:00 met Monica Heikoop. Monica neemt contact op per mail voor verdere informatie.